W dniu 18 października 2017r. w ramach konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego „Mam zawód. Mam fantazje” w naszej szkole została zorganizowana konkurencja „Zdrowie na talerzu”.

Za obsługę merytoryczną konkursu była odpowiedzialna pani Agnieszka Komorowska.

Zadaniem uczestników było przygotowanie 3 porcji przystawki i 3 porcji dania głównego z przygotowanych surowców. Uczestnicy prezentowali swoje danie oraz omawiali wartość odżywczą.

Do oceny potraw zostali zaproszeni: Michał Henzel – właściciel firmy Gastropack, mistrz kucharski, Paweł Wojtyga – szef kuchni Krakowskiej Szkoły Restauratorów, Sylwia Bednarczyk – Mikula – Zastępca Dyrektora ds. EFS – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

Jury konkursowe oceniało przygotowane przez uczestników potrawy pod względem: spójności z tematem, prezentacja walorów odżywczych, dobór składników, organizacja stanowiska i organizacja pracy, zasady BHP, dobór techniki i metody wykonania, wygląd i estetyka potraw, właściwe wykorzystanie czasu pracy, ocena organoleptyczna potrawy.

W naszej szkole gościliśmy opiekunów oraz uczestników ze szkół z Krakowa oraz województwa małopolskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu, Zespół Szkół Ponadgimnazjanych Małopolska Szkoła Gościnności, Zespół Szkół Nr 1
w Miechowie, Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Tarnowie, Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotkowicach Małych, Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 1 oraz Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie.

 

Wyniki konkursu poznamy niebawem.

 

Konkurs "Mam zawód. Mam fantazję". Kategoria "Zdrowie na talerzu".
« 1 z 2 »