Od września do grudnia br, w naszej szkole realizowany był projekt pt: ,,Apetyt na działanie”. Twórcą i pomysłodawcą projektu był psycholog Mariusz Ostrowski. Projekt zakładał integrację seniorów z młodzieżą naszej szkoły, wymianę doświadczeń i wzmacnianie więzi międzypokoleniowej. Działania w projekcie były rozbudowane. Seniorzy wraz z młodzieżą, pod okiem p. Marcina Bauerka stworzyli broszurę pt: ,,Pokoleniowe, świąteczne smaki”, w której zawarli przepisy na Wigilię. Następnie opracowane przepisy wdrażali w kuchni, wspólnie gotując, pod kierunkiem p. Agaty Chrapusty. Mieli również możliwość spróbowania swoich umiejętności w sztuce carvingu, pod okiem p. Izabeli Szymańskiej.

Uroczyste zakończenie projektu nastąpiło 8 grudnia br. Najpierw w szkole została odprawiona Msza Święta w intencji seniorów i młodzieży ZSPS, przez Franciszkanina Ojca Łukasza Gorę, w której udział wzięli Dyrektor naszej szkoły Tadeusz Zarawski, grono pedagogiczne, seniorzy i młodzież. Gościem honorowym była Pełnomocnik Prezydenta UMK d/s Polityki Senioralnej p. Anna Okońska –  Walkowicz. Po mszy świętej nastąpiła uroczysta wigilia, którą przygotowali seniorzy i młodzież, a po niej wspólne kolędowanie. Projekt bardzo zintegrował naszą młodzież z Centrum Aktywności Seniorów.

 

Podsumowanie projektu „Apetyt na działanie”
« 1 z 4 »