W dniu 14.12.2017 w ramach zajęć z pracowni gastronomicznej, uczniowie klasy 2TGK pośpieszyli ze świąteczną pomocą do krakowskiego Caritas, gdzie uczestniczyli w przygotowaniach wigilijnych dla ponad tysiąca osób najbardziej potrzebujących.

Przygotowania polegały na sprawianiu karpia. Nauczyciele przypomnieli jak należy poprawnie oczyścić ryby, po czym pokazali jak poprawnie to wykonać oraz co zrobić, aby ułatwić sobie pracę, jednocześnie zachowując standardy higieny. Uczniowie bacznie obserwowali wszystkie czynności, po czym śmiało przystąpili do działania oczyszczając karpie z łusek oraz płetw. Na koniec młodzież przyznała, że stosując odpowiednie techniki obróbki, sprawianie karpia jest łatwiejsze, niż się wydawało.

Dzięki tej akcji uczniowie mogli zastosować w praktyce wiedzę i zdobyte umiejętności. Nauczyciele prowadzący bardzo dużą wagę przywiązują do programu wychowawczego dbając o dobrą współpracę z uczniami oraz o spójność treści wychowawczych. Dlatego tego typu zajęcia są zawsze ciekawe i angażują obie strony. Wszyscy z wielką radością wzięli udział w tym wydarzeniu, zwłaszcza, że przyświecała im idea pomocy bliźnim.

Uczniowie:

Marlena Socha

Dominik Teper

Jakub Ziernicki

Michalina Pudełek

Kacper Chmiel

Yelyzaveta Lialikova

Organizatorzy:

Bogumiła Smok

Agnieszka Siembieda

Błażej Słoń

 

Sprawianie świątecznego karpia - to nie wyzwanie, to zadanie!